Hoşgeldiniz  

Kim ne zaman “e-Serbest Meslek Makbuzu” uygulamasına geçecek?

Muhasebe DR | 17 Aralık 2017 | Defterler, Duyurular, Genel, MUHASEBE, Muhasebe, Sürmanşet, Vergi

Serbest Meslek Erbabı “e-Serbest Meslek Makbuzu” uygulamasına ne zaman geçecek?

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 487 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu genel tebliğine göre serbest meslek erbapları “e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına geçebilecek 

Peki, e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına geçmek  zorunlu mu?

İşte detaylar

Tebliğin 5. maddesinin  6.  bölümünde;  e-Serbest Meslek Makbuzu zorunlu bir uygulama olmayıp, 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümleri uyarınca serbest meslek makbuzu belgesini düzenlemek zorunda olan mükellefler (noterler hariç), istemeleri halinde 1/1/2018 tarihinden itibaren uygulamaya dahil olabileceklerdir. İfadesine yer verilmiştir

Bu bağlamda uygulama ihtiyaridir

VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİGİ (SIRA NO: 487) tamamını okumak için tıklayınız

M.YUSUF BAYĞIN

Muhasebedr.com EDİTÖRÜ

SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER İÇİN DEFTER BEYAN SİSTEMİ UYGULAMA REHBERİ

EN SON HABERLER

© 2012 MuhasebeDR.Com Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.