Hoşgeldiniz  

2014 Altın Fiyatları – Günlük Döviz ve Altın Fiyatları Piyasa Durumu

eyuceli | 27 Ocak 2014 | EKONOMİ, Ekonomi, Genel

2014 Altın Fiyatları – Altın Piyasa Günlük Döviz ve Altın Fiyatları Piyasa Durumu

Altın Fiyatları ne kadar oldu? Döviz,dolar fiyatları ne kadarı buldu? Günlük altın fiyatları ve piyasalarını takip etmek mi istiyorsunuz? Güncel yarım, çeyrek ve 24 ayar altın fiyatları için tıklayınız.Altın Fiyatları, Altın Yorumları, Günlük Altın Fiyatları, Altın Piyasası, Altın Çevirici, Gümüş Fiyatları, Ons, Altın arşivi ve grafiklerini bu sayfada bulabilirsiniz.

Altın Fiyatları ne kadar oldu? Döviz,dolar fiyatları ne kadarı buldu? Günlük altın fiyatları ve piyasalarını takip etmek mi istiyorsunuz? Güncel yarım, çeyrek ve 24 ayar altın fiyatları için tıklayınız.Altın Fiyatları, Altın Yorumları, Günlük Altın Fiyatları, Altın Piyasası, Altın Çevirici, Gümüş Fiyatları, Ons, Altın arşivi ve grafiklerini bu sayfada bulabilirsiniz.

Ekonomistler, gelişen ülkelerde devam eden satış dalgasının etkisiyle altın fiyatlarının 1300 doları geçerek iki ayın zirvesine çıkabileceğine işaret etti.
Altın, gelişen piyasa varlıklarına gelen güçlü satışların güvenli liman alımlarını artırmasının desteğiyle, son iki ayın en yüksek seviyesine çıktı ve Eylül 2012’den bu yana gösterdiği en uzun haftalık kazanç serisini daha da genişletti.
Spot altın yüzde 0.8 yükselişle ons başına 1,279.61 dolara kadar çıkarak 18 Kasım’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, Singapur saati ile 11:12’de 1,273.04 dolara geldi. Metal, Türkiye’den Hindistan‘a, hisse senetleri ve para birimlerine gelen güçlü satışların ardından, geçen hafta ile birlikte beş hafta üst üste yükseldi ve yükselişini üçüncü güne taşıdı.
 Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı güne 1.237,10 dolar seviyesinden başladıktan sonra 1.231,30 dolara kadar gerilese de bu seviyeden gelen alışların etkisi ile şu dakikalarda 1.245,70 dolar seviyelerinden işlem görüyor.
İki haftalık yükselişin ardından bu haftanın başından itibaren düşüş trendinde bulunan altının ons fiyatı dün de gerilemeye devam etti. Dün güne 1.241 dolar seviyesinden başlayan altının ons fiyatı 1.235,50 dolar seviyesine kadar geriledi ve günü 1.237,18 dolar seviyesinden tamamladı.
Analistler, Çin‘de açıklanan ve altı ayın en düşük seviyesine gerileyen imalat sanayi PMI verisinin piyasalarda Çin ekonomisindeki üretime dair soru işaretlerine sebep olduğunu ve bunun da altında fiziki talep endişelerini beraberinde getirdiğini belirtiyor.
Diğer yandan bugün ABD‘de açıklanacak olan konut verisi ve imalat endeksleri verilerinin piyasa beklentilerine paralel gelmesi durumunda haftaya yapılacak Fed Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde Fed’in tahvil alımı azaltımına ilişkin endişelerin yeniden tetiklenebileceğini aktaran analistler, bu durumda altında satışların devamının görülebileceğini ve altının ons fiyatında 1.210 dolar seviyesinin gündeme gelebileceğini ifade ediyor.
ALB Menkul Değerler Araştırma Müdürü Yeliz Karabulut, konuya ilişkin değerlendirmesinde, altının ons fiyatının 1.255 ve 1.235 dolar seviyeleri arasında sıkışık bir seyir izlediğini, altın fiyatlarının yönü üzerinde artık ABD tarafından açıklanacak veriler ve fiziki talep açıklamalarının etkili olabileceğini ifade etti.
Bu hafta veri akışının zayıf olmasının, bu sıkışık seyrin devam etmesine neden olabileceğini dile getiren Karabulut, şunları kaydetti:
“Haftaya ABD tarafında FOMC toplantısı sonucunda parasal genişlemenin azaltılması yönündeki açıklamalar etkili olacaktır. Yine ABD tarafında açıklanacak veriler altın fiyatlarındaki oynaklığın artmasına neden olabilir. Bu açıdan altının ons fiyatında 1.235 dolar seviyesinin kırılması ve günlük kapanışların olması sert satışlara neden olabilir. 1.255 dolar seviyesinin üzerinde ise iştahın pek olmaması ise yükselişin sınırlı olabileceğini ve altından bu seviyelerden satış baskısı görülebileceğini düşünüyoruz.”

KAYNAK: MİLLİYET

EN SON HABERLER

© 2012 MuhasebeDR.Com Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.